leczenie zamknięte dla alkoholików 

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakże nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, które wspomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

psychoterapia alkoholowa

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez skład profesjonalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez zawodowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również zapoczątkować dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma stosownego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.